Kuidas kasutada Forestbooki?

Ühe kinnistu vaade

Klikkides kas "Minu Kinnistud" menüüs antud nimekirjas kinnistu katastrinumbrile või sisendades vasakul asuvas "Katasti Otsing" funktsioonis kinnistu katastrinumbri on võimalik saada detailseid andmeid kinnistu enda kohta. Algselt ei pruugi kinnistu kohta kohe kõik andmed saadaval olla, selle jaoks tuleb klikkida nupul "IMPORDI METSAKAVA METSAREGISTRIST". Nupule vajutades impordib Forestbook olenevalt metsaregistri infosüsteemi hetkekiirusest vastavad kinnistu andmed.

KAART & TAKSEERANDMED

Selles sektsioonis on võimalik kombineerida saadaolevat infot kaardile kasutades selleks erinevaid kaardil käivaid pealekatteid.

Kaart ja takseerandmed

Nupp "Arvuta kava jooksvasse aastasse" arvestab seda, kuidas mets on viimasest takseerimiskuupäevast saati tõenäoliselt kasvanud. Selleks on tarvis takseerandmeid, kuna nende peal teeb tarkvara oma arvutused. Arvutust on võimalik teha terve eraldise kohta korraga kui ka individuaalsete eraldiste kohta (sel juhul peab vastav eraldis olema selekteeritud).
Tagasi reaalsete takseerandmete juurde minekuks on vaja klõpsata nuppu "Taasta kava algseis". Selekteerides individuaalseid eraldisi on ka võimalik neid "lagedaks" teha kui ka lihtsalt kustutada.

Eraldis